Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

ŚWIĘTO MARCHEWKI

,,Na marchewki urodziny
Wszystkie zeszły się jarzyny.
A marchewka gości wita
I o zdrowie grzecznie pyta.”

W ramach realizowanego programu Kubusiowi Przyjaciele Natury, 13 marca pod opieką p. Bernadetty Urbaszewskiej w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy Dzień Marchewki.

W tym dniu dzieci ubrały pomarańczowe stroje, przyniosły wspaniałe okazy marchewek. Pani B. Urbaszewska opowiedziała różne ciekawostki o marchewce, dzięki temu dowiedzieliśmy się, jak często powinniśmy je spożywać i dlaczego warto dołączyć je do codziennego jadłospisu. Wszyscy bawiliśmy się wspólnie, piliśmy sok marchewkowy, chrupaliśmy marchewkę a także spożywaliśmy surówkę z marchewki, którą zrobiliśmy własnoręcznie. ...Była bardzo pyszna...!

Po zabawie przyszedł czas na pracę.I to ciężką pracę- wykonanie ,,Kukiełki z marchewki"!

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM ZA POMOC W PRZYGOTOWANIU STROJÓW DLA DZIECI I WSPÓŁUDZIAŁ W TEGOROCZNYM ŚWIĘCIE MARCHEWKI.

Relacja 2013-03-26, 14:14 | autor: Aneta Sowa